اخبار استان ها
1399/5/29 چهارشنبه

برگزاری همایش نهادینه سازی طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی در قبال حملات سایبری در بندرعباس

در این همایش، چگونگی اجرای طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات سایبری، ساختار، هدف از اجرا، ماموریت ها و نقشه اجرای طرح تشریح شد.
با هدف تسریع در عملیاتی شدن طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی در قبال حملات سایبری، جلسه ای با حضور 80 نفر از مسئولان حراست سازمان های زیرساختی استان هرمزگان، برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، در این همایش که با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار شد، رئیس حراست کل استان هرمزگان با تاکید بر اهمیت امنیت سایبری در دستگاه ها، بر همکاری و هماهنگی همه حراست ها با مرکز افتا برای اجرای طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی در قبال حملات سایبری تاکید کرد. 
آقای عبیدی رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان هم، در رابطه با نقش و جایگاه این مرکز در ارتباط با مراجع حاکمیتی، بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی و همچنین حوزه عملکرد مرکز در مدیریت ارتقاء آمادگی و مقابله با حوادث فضای مجازی مطالبی را بیان کرد.
مدیریت رسیدگی به آسیب پذیری ها، اعلام هشدارهای فوری در بخش زیرساختی و ظرفیت سازی، نظارت و هدایت، رصد دوره ای فعالیت ها، ارزیابی عملکرد دوره ای در بخش خصوصی از جمله فعالیت‌های افتا در استان هرمزگان عنوان شد.
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان در ادامه به تشریح طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات سایبری پرداخته و توضیحاتی در رابطه با ساختار، هدف از اجرا، ماموریت ها و نقشه اجرای طرح ارائه کرد.
عبیدی همچنین به تشریح الزامات موجود در طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی، پرداخت و انتظارات مرکز افتا و بخش حاکمیت از حراست سازمان ها به عنوان ناظر امنیت سایبری سازمان مطبوع خویش و نقش حراست‌های IT را در روند اجرای طرح بیان کرد.
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان همچنین الزاماتی را که باید حراست سازمان‌ها در خصوص نظارت بر دارندگان پروانه خدمات افتا رعایت کنند، بیان کرد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.