اخبار استان ها
1399/5/14 سه‌شنبه

دوره آموزشی آشنایی با امنیت سیستم های کنترل صنعتی در مشهد

دوره آموزشی آشنایی با امنیت سیستم های کنترل صنعتی با حضور بیش از 90 نفر از مدیران و کارشناسان ابزاردقیق، کنترل صنعتی، فناوری اطلاعات و حراست دستگاه های زیرساختی استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، در این دوره 2 ساعته که از طریق سامانه ویدئو کنفرانس مرکز افتای خراسان رضوی برگزار شد، کارشناس مرکز افتا ضمن تاکید بر اهمیت و حساسیت زیرساخت کنترل صنعتی گفت: مدیران و کارشناسان سازمان ها باید هرچه بیشتر نسبت به شناخت  دقیق پروتکل های صنعتی و امنیت آن ها اقدام کنند.
کارشناس مرکز افتای خراسان رضوی با اشاره به افزایش بدافزارها و روش های حمله به شبکه های صنعتی افزود: از جمله اقدامات ضروری در زیرساخت های صنعتی، جداسازی فیزیکی شبکه اداری سازمان از شبکه صنعتی است، که رعایت آن ریسک های شبکه صنعتی را تا حد زیادی کاهش می دهد.
در این نشست اینترنتی، مباحثی از قبیل آشنایی با تجهیزات، نرم افزارهای اسکادا، پروتکل های صنعتی، انواع معماری سیستم های کنترل صنعتی و روش های امن سازی از سوی کارشناسان حاضر مطرح شد.
همچنین برای افزایش سطح امنیت شبکه صنعتی، بر ایجاد سیاست های صحیح کنترل دسترسی، پیکربندی امن تجهیزات و استفاده از معماری صحیح  تاکید شد.
مباحث تخصصی حوزه امنیت زیرساخت های صنعتی موضوع دوره‌های آموزشی آتی مرکز مدیریت راهبردی افتای خراسان رضوی خواهد بود.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.