اخبار استان ها
1399/5/4 شنبه

تاکید رئیس دادگستری خراسان جنوبی به تعامل زیرمجموعه استانی قوه قضائیه با افتا

برای کنترل و افزایش امنیت زیرساخت‌های حیاتی لازم است، تمامی دستگاه ها با مرکز مدیریت راهبردی افتا تعامل و همکاری کنند.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، در جلسه شورای قضایی استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین حمیدی، رئیس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی این استان، به اهمیت امنیت زیرساخت های اطلاعات و ارتباطی دستگاه ها اشاره کرد و لزوم توجه هر چه بیشتر مدیران دستگاه های قضایی این استان را به این مقوله را خواستار شد.
در این جلسه که با حضور مدیران دستگاه های تابعه قوه قضائیه برگزار شد آقای حمیدی افزود: با توجه به جایگاه نظارتی مرکز مدیریت راهبردی افتا و مسئولیتی که با تصمیم شورای عالی فضای مجازی به این مرکز واگذار شده است، همکاری و هماهنگی بیش از پیش با مرکز مدیریت راهبردی افتا در اجرای طرح ها و پروژه های امن سازی امری مهم به شمار می‌رود.
رییس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان خراسان جنوبی با تاکید بر اجرای الزامات و دستورالعمل‌های مرکز مدیریت راهبردی افتا خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی برای مدیران دستگاه‌های این استان شد. 
در این نشست رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای خراسان جنوبی نیز ضمن تشریح مأموریت‌های این مرکز، بر لزوم توجه به امن سازی زیرساخت ارتباطی و اطلاعاتی دستگاه ها تاکید کرد.
آقای سلطانی، ضمن تشریح اسناد بالادستی و لزوم توجه به امن سازی زیرساخت‌های حیاتی و مأموریت‌های افتا، اجرای طرح امن سازی و الزامات امنیتی مرکز افتا را ضروری دانست. 
وی ضمن اشاره به ارزیابی شرکت‌ها و محصولات حوزه فتا، خواستار مطالبه مجوز افتا پیش از انعقاد قرارداد با شرکت‌ها شد.
در جلسه شورای قضایی استان خراسان جنوبی همچنین گزارشی از وضعیت امنیت دستگاه های زیرساختی استان ارائه و مواردی از مخاطرات دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه در سنوات گذشته، راهکارهای رفع مخاطرات، اجرای طرح امن سازی و الزامات امنیتی بررسی شد.
.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.