اخبار استان ها
1398/8/18 شنبه

تشریح طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی در کرمان

چگونگی اجرا و نظارت بر طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی در همایشی یک روزه برای مدیران فناوری اطلاعات زیرساخت‌های حیاتی استان کرمان تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، در همایش امنیت سایبری کرمان که مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات و جانشین مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان نیز حضور داشتند،  جانشین مرکز افتا در سخنانی، طرح امن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات سایبری، اسناد بالادستی در این حوزه و تعیین مدل و سطوح آن را تشریح کرد و ضرورت تشکیل و تعیین ساختارکمیته اجرای طرح امن‌سازی در دستگاه‌ها را یاد آور شد.
وی ضمن تبیین سند نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی، نقش هر یک از دستگاه‌های متولی امنیت فضای مجازی را تشریح کرد و گفت: مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، متولی نظارت بر امنیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی است. 
به گفته وی، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، همچنین وظیفه ایجاد پنجره‌ای واحد را برای اقدام عملیاتی سازمان‌های دارای زیرساخت حیاتی، بر عهده دارد.
آقای حامدی رئیس مرکز افتای استان کرمان نیز در سخنانی گفت: اولین قدم برای اجرایی کردن طرح امن‌سازی زیرساخت‌ها،  تشکیل کمیته اجرای طرح در سازمان است. 
به‌گفته رئیس مرکز افتای استان کرمان، اجرای طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی می‌تواند در تقویت جایگاه فناوری اطلاعات زیرساخت‌ها مؤثر باشد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.