اخبار استان ها
1398/3/25 شنبه

همایش توجیهی و تخصصی تهدیدات سایبری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

همایش توجیهی «تهدیدات سایبری و لزوم پیاده‌سازی طرح امن‌‌سازی» در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس استان بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، در این نشست رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان بوشهر به نکاتی درباره لزوم پیاده‌سازی طرح امن‌‌سازی در زیرساخت‌های حیاتی منطقه ویژه عسلویه و فرهنگ‌ سازی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در سطوح مختلف سازمانی پرداخت.
وی با اشاره به نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث سایبری و نقش مرکز افتا به‌عنوان متولی امنیت زیرساخت‌های حساس، حیاتی و مهم کشور، تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌ها و نهادهای زیرساختی را با این مرکز خواستار شد. 
جانشین حراست ارشد سازمان منطقه ویژه پارس نیز، در سخنانی به اهمیت فضای تولید و تبادل اطلاعات پرداخت و بر لزوم اتخاذ سیاست‌های مناسب امنیت فناوری اطلاعات در این منطقه تاکید کرد.
در این همایش کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتا اهداف و مـأموریت های «طرح امن‌‌سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات سایبری»  را تشریح و نحوه پیاده‌سازی آن را برای حاضران عنوان کردند.
کارشناسان امنیت واحد فناوری اطلاعات استان بوشهر همچنین پیرامون استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، تیم امداد سایبری و راه اندازی واحد عملیات امنیت و اقدامات دفاعی ایمیل سرور، به بحث و تبادل نظر پرداختند. 
در این همایش جمعی از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و رؤسای حراست شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس حضور داشتند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.