اخبار استان ها
1397/12/14 سه‌شنبه

برگزاری همایش توجیهی آموزشی مدیران it و حراست دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی استان فارس

در این همایش اعلام شد: مسئولیت تمامی حوادث حوزه فضای مجازی در هر دستگاه در حوزه زیر ساخت‌های حیاتی کشور با بالاترین مقام ارشد آن دستگاه است.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، در این همایش که تعدادی از مدیران مرکزافتا نیز در آن حضور داشتند، یکی از معاونان مرکز افتا در سخنانی، ضمن تبیین سند نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی، نقش هر یک از دستگاه‌های متولی امنیت فضای مجازی را تشریح و گفت: مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، متولی نظارت بر امنیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی است 
به گفته وی : مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، همچنین وظیفه ایجاد پنجره‌ای واحد برای  اقدام عملیاتی دستگاه‌های همکار در حوزه امنیت دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی را بر عهده دارد.
وی همچنین به طرح موضوعاتی همچون طرح امن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات الکترونیکی ، ضرورت تشکیل و تعیین ساختارکمیته اجرای طرح امن‌سازی در دستگاه‌ها، اسناد بالادستی در این حوزه و تعیین مدل و سطوح آن پرداخت.
مهندس فیروزی رئیس مرکز افتای استان فارس نیزدر سخنانی گفت: مسئولیت تمامی حوادث حوزه فضای مجازی در هر دستگاه با بالاترین مقام ارشد آن دستگاه است.
فیروزی با تشریح الزامات افتا از حاضران در این همایش خواست تا آدرس‌های معتبر اینترنتی بروز شده دستگاه‌ها و نتایج اقدامات صورت گرفته در خصوص گزارش پایش‌های ماهانه را به افتا ارسال کنند.
بیان نقش محوری حراست در نظارت و پیگیری امور افتا در دستگاه‌ها، چگونگی واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های حوزه فضای مجازی به شرکت‌های خصوصی با هدف توانمند سازی بخش خصوصی با اولویت قرار دادن شرکت‌های بومی از دیگر سخنان رئیس مرکز افتای استان فارس بود .
رئیس مرکز افتای استان فارس در پایان سخنانش گفت: هرگونه مکاتبه در خصوص اخذ تاییدیه طرح‌ها و پروژه‌های حوزه فضای مجازی با استناد به نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی ، باید با امضای مقام ارشد دستگاه‌ها باشد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.