آخرین اخبار
1398/6/7 پنجشنبه

الزام بکارگیری بخش خصوصی برای رفع ضعف‌های امنیتی زیرساخت‌های حیاتی

مرکز مدیریت راهبردی افتا برای افزایش حضور بخش خصوصی فعال در حوزه خدمات افتایی، برای آن‌ها بازارسازی لازم را انجام داده است.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، جانشین رییس این مرکز در حوزه ارزیابی و اعتبارسنجی با بیان این خبر افزود: همه دستگاه های زیرساختی کشور ملزم شده‌اند برای رفع ضعف‌های امنیتی خود، از ظرفیت‌های خوب و به روزشده بخش خصوصی استفاده کنند.
وی گفت: همچنین برای بخش خصوصی فعال در خدمات افتایی در طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی وظایفی همچون مشاوره و ممیزی در نظر گرفته شده است.
جانشین رییس مرکز افتا در حوزه ارزیابی و اعتبارسنجی همچنین از چابک سازی فرآیندهای ارزیابی محصولات و خدمات افتایی سخن گفت و افزود: ویژگی امنیتی تمامی محصولات و خدمات مرتبط با فضای مجازی به عنوان یک مزیت رقابتی و امنیتی برای کسب و کار حوزه افتا یک ضرورت است.
وی با اشاره به فرهنگ سازی ارتقاء امنیت در دستگاه‌های زیرساخت و حساس کشور گفت: با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای بومی سازی محصولات افتایی مورد نیاز خدمات افتایی، اقداماتی انجام شده است.
جانشین رییس مرکز افتا در حوزه ارزیابی و اعتبارسنجی که در "میزگرد هم‌اندیشی مسائل سیاست گذاری و قانون گذاری مدیریتی در امنیت زیرساخت های حیاتی و حساس کشور" در مشهد سخن می‌گفت، همچنین بر ایجاد قطب‌های فناوری اطلاعات تاکید کرد. 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.