اخبار استان ها
1397/12/19 يكشنبه
سومین نشست هم اندیشی مدیران فناوری اطلاعات زیرساخت‌های حیاتی استان یزد برگزار شد
در این نشست یک‌روزه ، میران فناوری اطلاعات سازمان‌ها و دستگاه‌های زیر ساخت حیاتی استان یزد با جدیدترین خدمات امنیت سایبری آشنا شدند و شیوه‌های نهادینه سازی فرهنگ استفاده از محصولات امنیتی بومی بیان شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، آقای صمصامی رییس مرکز افتای استان یزد در این نشست با تاکید بر توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سایبری بومی، خواستار برنامه‌ریزی مدیران فناوری اطلاعات زیرساخت‌های حیاتی برای استفاده از محصولات بومی دارای مجوز افتا در دستگاه متبوع خود شد.
وی با اشاره به اینکه، کیفیت پایین خدمات داخلی در حوزه محصولات سایبری موجب روی آوردن مصرف‌کنندگان به خدمات و محصولات خارجی می‌شود و این کار به شدت مخاطره‌آمیز است، گفت: تولید کنندگان باید با ارائه خدمات بهتر، مشتریان را به استفاده از محصولات داخلی ترغیب کنند. 
رییس مرکز افتای استان یزد، با تأکید بر لزوم تسهیل در فرآیند اخذ تأییدیه‌های فنی و حراستی، خواستار همکاری و تعامل بیشتر دستگاه‌ها  با مرکز افتا در این زمینه شده و از اصلاح این روند در سال آینده خبر داد.
شرکت‌کنندگان در این همایش یک‌روزه همچنین، ضمن آشنایی با محصولات و خدمات یکی از شرکت‌های فعال در عرصه خدمات سایبری، نظر خود را در خصوص محصولات معرفی‌شده و مزایا و محدودیت‌های استفاده از آن‌ها در زیرساخت بیان کردند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.