اخبار استان ها
1397/6/5 دوشنبه
همایش آموزشی امنیت سیستم های کنترل صنعتی در مشهد
در این همایش اعلام شد: عدم بروزرسانی تجهیزات و نرم افزارها و توجه نکردن به آسیب پذیری شبکه های صنعتی، این سامانه ها را بیشتر در معرض خطر قرار می دهد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتا خراسان رضوی در این همایش گفت : به دلیل گسترش بدافزار ها و روش های جدید نفوذ به شبکه های صنعتی، مدیران و کارشناسان سازمان ها باید بیش از پیش نسبت به ارتقاء امنیت سیستم کنترل صنعتی سازمان خود اقدام کنند و آموزش نقش اساسی در این زمینه دارد.
وی افزود: تجربه بدافزارهای استاکس نت، فلیم، واناکرای و پتیا نشان داد که تنها جدا بودن شبکه صنعتی از شبکه اداری تضمین کننده امنیت نیست بلکه به دلیل عدم بروزرسانی تجهیزات و نرم افزارها و توجه نکردن به آسیب پذیری شبکه های صنعتی، این سامانه ها بیشتر در معرض خطر هستند.
در کارگاه آموزشی 4 ساعته این همایش ، درباره استانداردهای امنیت سیستم های کنترل صنعتی، مکانیزم های امنیتی تجهیزات رایج در صنایع، راهکارهای مقاوم سازی و کاهش مخاطرات در سامانه های کنترل صنعتی و روش های رایج حمله به زیرساخت های صنعتی مطالبی بیان شد.
در ادامه با استفاده از تجهیزات تستر و شبیه ساز صنعتی انواع حملات به زیرساخت صنعتی نظیر ممانعت از سرویس، حمله مرد میانی، حمله اخذ دسترسی ریشه در تجهیزات به صورت آزمایشگاهی اجرا شد.
این همایش با همکاری مرکز مدیریت راهبردی افتای خراسان رضوی و دفتر تحقیقات شهید فهمیده وزارت دفاع با حضور 150 نفر از مدیران و کارشناسان ابزار دقیق، اتوماسیون صنعتی، فناوری اطلاعات و حراست سازمان های زیرساختی این استان در سالن همایش های سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.