اخبار استان ها
1397/5/25 پنجشنبه
اعطای گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات بنادر کشور به بندر خرمشهر
در راستای نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات بندر خرمشهر به عنوان اولین بندر در کشور و دومین سازمان پس از استانداری در استان خوزستان موفق به دریافت گواهینامه سیستم امنیت اطلاعات (ISMS) بر اساس استاندارد ISO۲۷۰۰۱:۲۰۱۳ مبنی بر ممیزی و تأیید در حوزه فناوری اطلاعات شد و مجوز آن از سوی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری به این اداره کل اعطا شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، در این جلسه مهندس حسینی رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای خوزستان با تاکید بر اجرای دقیق طرح مرکز افتا در خصوص " امن سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات الکترونیکی" در تمامی دستگاه ها و زیر ساخت‌های حیاتی کشور، توجه مستمر به موضوع امنیت فضای مجازی و نگهداشت سامانه مدیریت امنیت اطلاعات را بسیار مهم توصیف کرد.
حسینی افزود: در نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی، تفکیک وظایف متولیان این حوزه مشخص شده و مرکز مدیریت راهبردی افتا به عنوان تنها نهاد ناظر و هماهنگ کننده امنیت در حوزه دستگاه های زیرساختی معرفی شده است.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر نیز در آیین اعطای این گواهینامه، ضمن تشکر از حمایت‌ها و خدمات مرکز افتا در حوزه امنیت فضای سایبری، آمادگی این سازمان را برای تعامل هر چه بیشتر با مرکز افتا و پیشبرد اهداف امنیتی در زیرساخت‌ها اعلام کرد.
محسنی با بیان اینکه اهمیت و نقش امنیت اطلاعات در دنیای امروز بسیار اهمیت دارد افزود: امروزه در زمینه فناوری اطلاعات و شبکه های اطلاعاتی اقدامات مهم و مؤثری از نظر تولید و ارائه اطلاعات به مشتریان و جوامع هدف و همچنین صیانت و حفاظت از اطلاعات صورت گرفته است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.