اخبار استان ها
1397/4/27 چهارشنبه
برگزاری کارگاه آموزش پیشگیری و مقابله با رخدادهای سایبری افتا درخراسان رضوی
کارگاه آموزشی پیشگیری و مقابله با رخدادهای سایبری در مرکز افتای استان خراسان رضوی با حضور سازمان های دارای زیرساخت حیاتی برگزار شد.
در این جلسه که مدیران فناوری اطلاعات و حراست سازمان های زیرساختی استان خراسان رضوی حضور داشتند، رئیس مرکز افتای این استان گفت:بر اساس نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی هر دستگاه، بر عهده بالاترین مقام آن دستگاه بوده و تمامی دستگاه ها باید بر اساس برنامه عملیاتی ابلاغی از سوی دستگاه‌ هماهنگ کننده، که به زودی پس از تصویب شورای عالی فضای مجازی ابلاغ می شود، ساز و کار پیشگیری و مقابله با حوادث دستگاه خود را فراهم آورند و نسبت به عملیاتی شدن آن اقدام کنند.
مهندس رحیمی رئیس مرکز افتای خراسان رضوی ضمن تقسیم‌بندی حوادث فضای مجازی به حوزه‌های عمومی، سازمانی، زیرساختی، تروریسم ، امنیت سایبری و جنگ سایبری و تبیین وظایف دستگاه‌های هماهنگ‌کننده در هر حوزه، مسئولیت هماهنگی در حوزه زیرساخت‌ها را بر عهده مرکز مدیریت راهبردی افتا عنوان و براولویت اجرای طرح جامع امن سازی در سازمان های زیرساختی استان تاکید کرد.
در این نشست چهار ساعته کارگاه آموزشی پیشگیری و مقابله با رخدادهای فضای مجازی نیز برگزار شد و مهندس غلامی کارشناس افتای استان خراسان رضوی به بررسی مهمترین و بیشترین علل بروز رخدادهای سایبری و آسیب پذیری های مربوط به هر رخداد پرداخت و روش های پیشگیری از بروز رخدادهای سایبری را تشریح کرد. 
وی گفت: علاوه بر وجود برنامه بلند مدت در اجرای طرح جامع امن سازی، هر سازمان باید دارای برنامه کوتاه مدت برای رفع آسیب پذیری سرویس های خود بویژه سرویس های دارای اتصال به شبکه اینترنت باشد.
سپس به صورت نمونه مطالعاتی دلایل بروز چند رخداد سایبری مورد بررسی قرار گرفت و مدیران فناوری اطلاعات سازمان های زیرساختی تجربیات خود در زمینه پیشگیری و مقابله با رخدادهای سایبری بیان کردند. در ادامه این نشست مدیران سازمان ها به طرح نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.