اخبار استان ها
1396/12/10 پنجشنبه
اطلاعات سازمانی، مهمترین دارائی‌های سازمان‌هاست
در شیراز اعلام شد: متولی نظارت بر امنیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی، افتای ریاست جمهوری است.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا ، این خبر در همایش مدیران فناوری اطلاعات و حراست سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان فارس اعلام شد .
مهندس مجید زارع دبیرکل و معاون اجرایی مرکز مدیریت راهبردی افتا در این همایش گفت : مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، متولی نظارت بر امنیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی است.
معاون اجرایی مرکز مدیریت راهبردی افتا یادآور شد : بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی و طبق  سند  نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی نقش هر یک از دستگاه‌های متولی امنیت فضای مجازی مشخص شده است. 
دبیر کل مرکز مدیریت راهبردی افتا گفت : بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی ، آن دسته از حوادث فضای مجازی که درحوزه مردم، کسب وکارهای خصوصی و موسسات غیردولتی و غیر زیرساختی به وقوع می‌پیوندد توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و آن دسته از حوادث فضای مجازی که در حوزه دستگاه‌های غیر زیرساختی رخ می‌دهد از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیدگی می‌شود.
مهندس زارع افزود: همچنین همه دستگاه‌ها موظف شدند که با حوادث فضای مجازی مربوط به دستگاه خود حتی با استفاده از امکانات بخش خصوصی مقابله کنند.
دبیر کل مرکز افتا گفت : طبق این مصوبه مسئولیت جمع‌آوری ادله دیجیتال در جرایم عمومی فضای مجازی بر عهده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و مسئولیت جمع آوری ادله دیجیتال تخلفات اداری در سازمان‌ها به عهده سازمان حراست کل کشور است.
در این همایش همچنین مهندس نوربخش رئیس مرکز افتای استان فارس گفت: با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری، بر ما متخصصان امنیت فناوری اطلاعات واجب است که در کنار مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و فضای مجازی با حفظ هوشیاری و پرهیز از هرگونه اختلاف و ایجاد چالش‌های اداری و سازمانی، در صحنه حضور فعال داشته باشیم و آسیب‌پذیری‌ها را رفع کنیم .
دکتر علی نوروز زاده مسئول افتای استان گیلان  نیز با تاکید بر اینکه اطلاعات سازمانی، مهمترین دارایی‌های هر سازمان است، گفت: 64 درصد از اقداماتی که لازم است به منظور حفاظت اطلاعات سازمانی انجام شود، ارزان قیمت بوده و مربوط به اصلاح فرآیندهای سازمانی است که متاسفانه بعضی از مدیران نسبت به این موضوع بی‌توجه هستند.
مسئول افتای استان گیلان  افزود: هزینه 32 درصد از اصلاح فرآیندهای سازمانی ، به میزان متوسط و تنها هزینه 4 درصد از اقدامات، گران قیمت است که آن هم مربوط به خرید تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است. 
همایش یک روزه مدیران فناوری اطلاعات و حراست سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان فارس ، باحضور مهندس صادق زاده معاون استان‌های مرکز مدیریت راهبردی افتا و سیصد نفر از مدیران فناوری اطلاعات و کارشناسان IT حراست دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی استان فارس برگزار شد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.