اخبار استان ها
1396/9/14 سه شنبه
نشست تهدیدهای سایبری در شبکه‌های صنعتی و اداری
با حضور جمعی از مدیران مجتمع‌های پتروشیمی مستقر در ماهشهر نشست تهدیدهای سایبری در شبکه‌های صنعتی و اداری برگزار شد.
 به گزارش رابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، در این نشست که در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر برگزار شد، ربانی، ارشد حراست منطقه ویژه اقتصادی، گزارشی از عملکرد یکساله این سازمان در حوزه افتا ارائه کرد.
 مهندس حسینی، رئیس مرکز افتای خوزستان نیز به اهمیت فضای مجازی و تفاوت آن با فضای حقیقی پرداخت و با ذکر چند نمونه از سرقت اطلاعات و حملات سایبری رخ‌داده در ایران و جهان گفت: مسئول امنیت سایبری هر سازمان، مدیر ارشد آن سازمان است و این مدیران باید به امنیت سایبری سازمان‌ها توجه کنند. 
وی افزود: در سطح حاکمیتی نیز مقوله افتا بسیار جدی شده است که نمونه آن، تصویب سند نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث سایبری در شورای عالی فضای مجازی و همچنین افتتاح مرکز مدیریت راهبردی افتای خوزستان در اردیبهشت امسال است. 
مهندس حسینیهمچنین گفت: در حوزه شرکت‌های خصوصی، مرکز مدیریت راهبردی افتا مجوزهایی را صادر می‌کند و اگر شرکتی بخواهد در یک زیرساخت حیاتی فعالیت کند، باید حتما مجوز این مرکز را داشته باشد.
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای خوزستان افزود: در بحث محصولات نیز، مرکز افتا برای محصولات بومی مجوزهایی صادر می‌کند و بر بومی‌سازی برخی محصولات نظارت دارد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.