اخبار استان ها
1396/9/21 سه شنبه
آموزش اصول امنیت سیستم های کنترل صنعتی و بررسی باج افزارها در بوشهر
دوره آموزشی اصول امنیت سیستم های کنترل صنعتی و بررسی باج افزارها به منظور افزایش سطح آگاهی کارکنان زیرساخت های صنعتی با حضور بیش از 100 نفر از مدیران استان، مدیران ارشد منطقه، مدیران حراست ، مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ابزار دقیق در در سالن خلیج فارس پایانه نفتی جزیره خارگ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، در این دوره، دکتر اسدروز رئیس پایانه های نفتی جریره خارگ، با تشریح زیرساخت های حیاتی منطقه  به بررسی اهمیت این جزیره در صادرات نفت ایران پرداخت و بر نقش فناوری اطلاعات و اهمیت و رعایت استانداردهای امنیت در زیرساخت ها و دارایی های این حوزه در مقابل تهدیدات سایبری تاکید کرد.
مهندس حیدری رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان بوشهر نیز در این دوره، نقش اطلاعات سازمانی که در فضای مجازی شکل می گیرد را به عنوان یکی از دارایی های اصلی سازمان دانست و به تشریح انواع آسیب پذیری ها با منشاء تهدیدات سازمانی در حوزه فضای مجازی پرداخت.
وی نقش آموزش و داشتن سیاست های اجرایی صحیح در تامین حفاظت کسب و کارهای مجازی را ضروری و مهم عنوان کرد. 
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان بوشهر به سیاست های ابلاغی این مرکز اشاره کرد و ضمن تشکر از همکاری ها و تعامل بسیار خوب مدیران و مجموعه سازمان ها با این مرکز، به توجه بیشتر در این حوزه به دلیل حیاتی بودن زیرساخت های استان تاکید کرد.
در دوره آموزشی اصول امنیت سیستم های کنترل صنعتی و بررسی باج افزارها، اساتید مجرب مرکز مدیریت راهبردی افتا به آموزش، شبیه سازی و راه های مقابله با حملات سایبری در دو حوزه فناوری اطلاعات (IT) و سیستم های کنترل صنعتی (ICS) پرداختند.
•   شبیه سازی حملات سایبری به صورت عملی
•    اصول امنیت در سیستم های کنترل صنعتی
•    روش های کلی ارتقاء امنیت سیستم های کنترل صنعتی
•    معرفی استانداردها و مراجع
•    و بررسی حضور باج افزارها در صنعت از سرفصل های آموزشی این دوره بود.

 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.