آخرین اخبار
1397/12/17 جمعه
هفت سال تلاش برای مواجهه فعال و خردمندانه در فضای مجازی
هفدهم اسفند 97، هفتمین سالگرد تشکیل شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی بر اساس حکم مقام معظم رهبری است.
مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری این روز را به همکاران ساعی در مرکز ملی فضای مجازی و به اعضای محترم شورای عالی فضای مجازی تبریک می گوید. 
در حکم مورخ هفدهم اسفند 1390  مقام معظم رهبری آمده است:
«این شورا (شورای عالی فضای مجازی) وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملّی فضای مجازی کشور ایجاد نماید تا اشراف کامل و به روز نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی و تصمیم‏ گیری نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه کشور با این موضوع از حیث سخت‏ افزاری، نرم‏ افزاری و محتوایی در چارچوب مصوّبات شورای عالی و نظارت بر اجرای دقیق تصمیمات در همه سطوح تحقق یابد. نکات اساسی در مورد وظایف شورای عالی و مرکز ملّی فضای مجازی با تأکید بر توجه جدّی به آن، در پیوست این حکم ابلاغ می‏گردد.
در پایان انتظار دارم، ضمن تسریع در تشکیل مرکز ملّی فضای مجازی، رئیس و اعضای محترم شورا تلاش بایسته را در جهت دستیابی این مرکز به اهداف تعیین شده به کار برند. کلیه دستگاه‏ های کشور موظف به همکاری همه‏ جانبه با این مرکز می‏ باشند.»
به استناد این حکم مقام معظم رهبری، شورای‏ عالی فضای مجازی ، در جلسه ششم مورخ سی و یکم تیرماه 1391 اساسنامه مرکز ملی فضای مجازی را تصویب کرد که در تاریخ یکم مردادماه 1391  باستحضار مقام معظم رهبری رسیده است.


دانلود: حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی.pdf

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.