آخرین اخبار
1397/12/8 چهارشنبه
افتتاح مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان
در مراسم افتتاح مرکز افتای استان هرمزگان، رئیس و معاونان مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و استاندار هرمزگان حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، در مراسم افتتاح مرکز افتای استان هرمزگان ، رضا جواهری رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری گفت:  این مرکز در چهار بُعدِ راهبردی ، نظارتی، عملیاتی، آموزش و فرهنگ سازی فعالیت می‌کند .
وی با بیان تقسیم بندی فضای مجازی  به سه حوزه موثر محتوا، مقرراتی و ساختاری و همچنین زیرساخت‌ها گفت: حوزه فضای مجازی تنها مربوط به پایتخت نیست بلکه در سطح جغرافیایی کشور توزیع شده است و ما براساس وظایف محول شده طبق "نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی" باید از حداکثر ظرفیت کشور و همکاری همه جانبه دستگاه‌ها در این زمینه استفاده کنیم.
آقای جواهری افزود:با هدف آگاهی رسانی برای برطرف کردن چالش‌های حوزه فضای مجازی، آموزش صحیح مصرف کنندگان از جمله مباحث مهمی است که دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی، مرکز افتا، وزارت ارتباطات و به نمایندگی از آن سازمان فناوری اطلاعات در آن نقش موثری دارند.

رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری گفت: برنامه جامعی تدوین شده است که هفته آینده به کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ خواهد شد و بر اساس آن دستگاه‌ها موظفند دوره‌های آموزشی مشخص و مستمر برای کارکنان خود در حوزه فضای مجازی برگزار کنند.
آقای جواهری با اشاره به تدوین طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات الکترونیکی گفت: امنیت جزء لاینفک فضای مجازی است و زمانی که سازمانی و یا حتی فردی برای خود شبکه یا سامانه‌ای مجازی ایجاد می‌کند، باید بحث امنیت آن شبکه را مدنظر قرار دهد و ما باید مؤلفه‌های امنیت شامل پیشگیری، دفاع و اقدامات بازدارنده را مدنظر داشته باشیم.
در این مراسم که معاونان مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و تنی چند از مسئولان هرمزگان حضور داشتند ، آقای همتی استاندار هرمزگان هم گفت: زندگی مردم با تحولاتی که امروزه در حوزه فناوری‌ها رخ داده عجین شده است و این تحول در کنار رویکرد مثبت و سازنده می‌تواند تهدیداتی هم داشته باشد.
فریدون همتی با اشاره به لزوم آموزش فردی، اداری و اجتماعی در این حوزه افزود: فرصت‌ها و تهدید‌های موجود در این حوزه را باید شناخت و با استفاده مطلوب از این فناوری و تحول برای افزایش سرعت، دقت، کیفیت و کاهش هزینه‌ها و توسعه ارتباطات و تبادل تجارب استفاده کرد.
استاندار هرمزگان به اهمیت حفظ و حراست اطلاعات در همه حوزه‌ها اشاره کرده و گفت: بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات در فضای اینترنت و فناوری‌ها شکل می‌گیرد و از مرکز افتا که عهده دار امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات است، باید برای آموزش و ارتقای آگاهی مردم در مقابله با دشمنان و جلوگیری از آسیب‌ها استفاده کنیم.
در پایان این مراسم آقای عبیدی به عنوان رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان معرفی شد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.