آخرین اخبار
1396/12/21 دوشنبهرئیس مرکز مدیریت راهبردی افتا اعلام کرد‌:
آموزش‌ و‌ دانش لازمه‌ حضور در‌ فضای مجازی
هشتاد درصد حملات در فضای مجازی به دلیل نداشتن اطلاع و دانش کافی در این حوزه است.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، مهندس رضا جواهری در همایش تخصصی افتا با عنوان "کلان داده - اینترنت اشیاء "با اشاره به اینکه حضور در فضای مجازی مستلزم آموزش و آگاهی رسانی است گفت: دانلود و استفاده از نرم افزارهای کِرَک شده، قفل شکسته و رایگان موجب شده است تا حملات در فضای مجازی افزایش یابد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی محل انتشار اسناد محرمانه و خصوصی نیست، گفت: بدافزارها و ویروس ها در فضای مجازی به راحتی با استفاده از فلش ها و USB ها جابجا می شوند و سازمان ها و مردم باید بسیار مراقب این موضوع باشند.
مهندس جواهری یادآور شد: براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی کشور، مرکز مدیریت راهبردی افتا موظف است کلیه حوادث فضای مجازی را در حوزه دستگاه های زیرساختی بررسی و رسیدگی کند.
زارع، معاون اجرایی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نیز با اشاره به نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی گفت: مرکز افتا برای آموزش کارکنان و مدیران دستگاه های اجرایی و سازمان های کلان کشوری دوره های آموزشی تخصصی را در نظر گرفته است که بخشی از آن امسال برگزار شد و سال آینده با برنامه ریزی بیشتری این دوره ها برگزار خواهد شد. 
در همایش علمی تخصصی افتا با عنوان"کلان داده و اینترنت اشیا" جمعی از مدیران و کارشناسان آی تی و حراست دستگاه ها و سازمان های دولتی کشور حضور داشتند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.