هشدارهای افتایی
اپل دو آسیب‌پذیری روز صفر را که قبل از انتشار به‌روزرسانی امنیتی iOS 12.1.4 مورد سو‌استفاده قرار می‌گرفتند، برطرف کرد. این دو آسیب‌پذیری با شناسه‌ها‌یCVE-2019-7286  و CVE-2019-7287 در IOS معرفی شده‌اند.
به گزارش معاونت بررسی مرکز افتا، به نقل از BleepingComputer، اولین آسیب‌پذیری روز صفر iOS، با شناسه CVE-2019-7286 شناخته می‌شود و به صورت فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته است. براساس بروزرسانی امنیتی iOS 12.1.4، این آسیب‌پذیری چارچوب Foundation را هدف قرار می‌دهد که یک لایه پایه‌ای از فعالیت برنامه‌ها و چارجوب‌ها است. این آسیب‌پذیری یک مشکل خرابی حافظه است که بدلیل اعتبارسنجی نامناسب ورودی ها بوجود آمده است. سوء استفاده از این آسیب‌پذیری منجر به افزایش دسترسی می‌شود.
آسیب‌پذیری روز صفر دوم چارچوب IOKit را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این چارچوب از طریق مکانیزم رابط دستگاه دسترسی غیرکرنل به اشیاء I/O Kit را پیاده‌سازی می‌کند. این آسیب‌پذیری نیز یک مشکل خرابی حافظه است که بدلیل اعتبارسنجی نامناسب ورودی ها بوجود آمده است و باعث اجرای کد دلخواه با دسترسی‌های سطح کرنل می‌شود.
علاوه بر این دو نقص روز صفر که دستگاه‌های اجراکننده iOS 12.1.3 را تحت تاثیر قرارمی‌دهند، اپل مشکل شنود عمومی گسترده که در ویژگی تماس گروهی FaceTime وجود دارد را نیز برطرف کرد.

منبع : 

 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.