هشدارهای افتایی
بیش از 50 برنامه مخرب که برای کودکان به عنوان برنامه‌های رنگ‌آمیزی یا بازی طراحی شده‌اند و در Google Play قرار دارند، هیچ قابلیتی به جز نمایش آگهی ندارند. این برنامه‌ها توسط یک پژوهشگر امنیت موبایل شناسایی شده‌اند و پس از گزارش آنها به گوگل، بیشتر آنها حذف شده‌اند. چندین مورد از این برنامه‌ها همچنان موجود هستند.
قابلیت این برنامه‌ها تنها نمایش آگهی است که کل صفحه نمایش را می‌پوشاند. پس از نصب این برنامه‌های مخرب، پیغام خطایی نمایش داده می‌شود و سپس از دید کاربر پنهان می‌شوند. در ادامه، برنامه مخرب در پس‌زمینه به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این برنامه‌های مخرب در مجموع 350 هزار بار دانلود شده‌اند. حذف این برنامه‌ها نیز دشوار است و برنامه نام و آیکون خود را میان سایر برنامه‌ها تغییر می‌دهد.
پیش از دانلود برنامه‌های اندروید توصیه می‌شود تا بررسی‌های جدی انجام شود. گفتنی است که اخیرا نیز بدافزاری مشاهده شد که بر پیام‌های برنامه واتس‌اپ نظارت داشته و اطلاعات حساس را به سرقت می‌برد.
برای شناسایی برنامه‌های جعلی می‌توان به تاریخ انتشار آنها مراجعه کرد، توسعه‌دهنده آنها را بررسی کرد و دسترسی‌های مورد نیاز برنامه را مطالعه کرد. با دانلود برنامه‌ها از منابع قابل اعتماد می‌توان از نفوذ چنین برنامه‌هایی جلوگیری کرد.
منبع:

 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.