هشدارهای افتایی
شرکت Schneider Electric اخیرا اطلاع داده است که برخی از فلش‌های USB ارسال شده به همراه محصولات Conext ComBox و Conext Battery Monitor با بدافزار آلوده شده‌اند.
محصولات Conext ComBox و Conext Battery Monitor هر دو بخشی از محصولات انرژی‌های خورشید Schneider هستند. ComBox یک دستگاه ارتباطی و نظارتی برای نصب‌کننده‌ها و اپراتورهای سیستم‌های خورشیدی Conext است، در حالی که Battery Monitor برای نشان دادن ساعت‌های باتری و وضعیت شارژ یک بانک باتری طراحی شده است.
به گفته Schneider، برخی از دستگاه‌های USB که با این محصولات ارسال شده‌اند، در حین ساخت توسط شرکت تأمین‌کننده ثالث در معرض بدافزار قرار گرفتند.
درحالی که شرکت Schneider اعلام کرده است که از این بدافزار باید توسط محصولات امنیت سایبری جلوگیری شود، به مشتریان نیز توصیه کرده است تا از دستگاه‌های آلوده استفاده نکنند.
این دستگاه‌های USB حاوی مستندات و نرم‌افزارهای غیر ضروری هستند و در آنها هیچ برنامه عملیاتی و برنامه‌ای که برای نصب و راه‌اندازی محصولات یاد شده بکار گرفته شود وجود ندارد. از این رو این مشکل تاثیری روی عملیات و امنیت محصولات Conext Combox یا Conext Battery Monitor ندارد.
به کاربرانی که احتمال می‌دهند از دستگاه‌های آلوده استفاده کرده باشند توصیه می‌شود تا یک اسکن کامل روی سیستم انجام دهند. این ایراد در تمامی نسخه‌های (Conext ComBox (sku 865-1058 و تمامی نسخه‌های (Conext Battery Monitor (sku 865-1080-01 وجود دارد.

منبع:

 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.