هشدارهای افتایی
اخیرا بدافزاری باعث ایجاد اختلال های قابل توجهی در کارخانه های شرکت تولید محصولات نیمه رسانا تایوانی (TSMC) شده است. این شرکت بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان است. مهمترین مشتری TSMC شرکت Apple است که محصولات iPhone و iPad این شرکت از تراشه های TSMC استفاده می کنند. TSMC محصولات نیمه رسانا Qualcomm، Nvidia، AMD، MediaTek و Broadcom را نیز تامین می‌کند.
در بیانیه‌ای که در وب سایت TSMC در روز یکشنبه منتشر شد، این شرکت این حادثه را "شیوع ویروس رایانه‌ای" نامید که تعداد زیادی از سیستم‌های رایانه‌ای و ابزارهای تولید در تایوان را تحت تاثیر قرار داده است.
TSMC بیان کرده است که بدافزار استفاده شده در این حادثه ویرایشی از باج افزار WannaCry است. این آلودگی در روز 3 آگوست (12 مرداد) کشف شد و این شرکت اعلام کرد که تا 5 آگوست (14 مرداد) 80 درصد از سیستم‌ها را احیا کرده و در 6 آگوست (15 مرداد) بازیابی کامل انجام شده است.
این شرکت انتظار دارد که این حادثه تاثیر قابل توجهی بر درآمد سه ماهه سوم خود داشته باشد. اکثر مشتریان این شرکت نسبت به این رخداد اطلاع‌رسانی شده اند. طبق گفته TSMC، بدافزار به دلیل سو استفاده در هنگام نصب یک ابزار جدید، به شبکه راه پیدا کرد. این شرکت اعلام کرد که این رویداد بر روی یکپارچگی اطلاعات تاثیری نداشته و اطلاعات محرمانه به خطر نیافتاده است.

منبع:

 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.