هشدارهای افتایی
بنابر اخبار منتشر شده گروهی از محققان آسیب پذیری های جدیدی را در شبکه  اینترنت  LTE کشف نموده-اند که از طریق بهره برداری از آن ها، امکان جاسوسی از دستگاه کاربران برای مهاجمین فراهم می شود. بر اساس همین اخبار، آسیب پذیری های موجود امکان ایجاد ده حمله مختلف را فراهم می کنند که از میان آن ها می توان به اتصال به شبکه بدون احراز هویت، جاسوسی از تماس ها و پیامک های کاربران، رصد مکان افراد و ارسال پیام های هشدار جعلی اشاره نمود. نکته جالب دیگر در مورد این حملات این است که مهاجمان با تجهیزات ساده موجود در بازار و با هزینه ی اندک می توانند ابزارهای لازم برای نفوذ به شبکه LTE را تهیه نمایند.
 بنابر گزارش منتشر شده، محققان با استفاده از سیم کارت های چهار اپراتور مخابراتی در آمریکا ۸ مورد از حملات مذکور را مورد آزمایش و ارزیابی قرار دادند و متوجه شدند که علت بروز اغلب آن ها، فقدان مکانیزم های احراز هویت، رمزنگاری و ... است.
 این در حالی است که قرار است در آینده شبکه نسل پنجم با امنیت و سرعت بیشتری نسبت به نسل چهارم به بازار بیاید که لازمه این امر بررسی و ارزیابی پیاده سازی پروتکل های آن قبل از استفاده عملی از آن هاست.
 

 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.